Ücretsiz Ceza Sorgulama Servisi

Turkcell Taahhüt Ceza Sorgulama İşlemi

22.07.2021
145
Turkcell Taahhüt Ceza Sorgulama İşlemi

Türkcell hizmetleri dahilinde pek çok kampanya uygulamaktadır. Pek çok Turkcell kullanıcısı da taahhüt dahilinde bu kampanyalara geçiş yaparak ya da yeni kayıt yaptırarak kampanyalardan yararlanabilmektedir. Kullanıcıların vaktinden önce kampanyayı iptal etmesi halinde belirli bir miktar cayma bedeli ödemektedir. Turkcell taahhüt ceza sorgulama işlemi yapmak isteyenler için sorgula yöntemleri bu yazı kapsamında anlatılmışır.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell tarife paketleri için belilenmiş olan taahhüt süreleri, tarifeden çekilme tarihiniz için hesaplama yapmak isteyenler için önemlidir. Taahhüt süresinin bitmesine doğru ne kadar süre daha taahhütlü kalınacağı önemli bir noktadır.

Kişilerin cayma işlemi yapılması için hesaplama yapmaları ise cayma işlemi yapacak kişilerin ödeyecek oldukları borç için aydınlatıcıdır. Tüketiciler cayma işlemi yapacaklar için taahhüt süresi ne kadar uzunsa ödenecek olan miktar da o kadar fazla olacaktır. Kalan taahhüt süresi göz önüne alınarak cayma işlemi yapmak tüketicilerin yarına olacaktır.

2021 yılı kapsamında birkaç sorgulama yöntemi bulunmaktadır. Bunlar ise şöyledir,

 • 0532 532 00 00 numaralı hat aranarak ya da 532 numaralı hat aranarak sorgu yapılabilir.
 • Size en yakın Türkcell mağazasına giderek görevli kişiler ile sorgulama yapılabilir.
 • Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden Taahhüt cayma bedeli öğrenilebilmektedir.
 • Turkcel internet sitesi üzerinde yer alan Destek bölümünde yer alan formun doldurulması ile sorgulama yapılabilmektedir. Turkcell Destek üzerinde yer alan formun doldurulması kapsamında, formda yer alan bilgilerinizin doğruluğundan emin olarak sorgulama yapınız. Bilgilerin birbiri ile uyuşmaması halinde işleminiz sonuç vermeyecektir.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli İtirazı Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanıcıları taahhüt tarihinden önce işlemlerini tamamlamadan ayrılmaları halinde cayma bedeli ödemesi yaparlar. Pek çok kişi verilen cayma bedeline itiraz etmek istemekte olup itirazı nasıl yapacaklarını merak etmektedir. Tüketicilerin cayma bedeline itiraz edebilmeleri için öncelikle Turkcell Genel Merkez’ine bir dilekçe göndermelidir.

Dilekçe kapsamında, neden itiraz etmiş olduğunuz detaylı olarak anlatılmalıdır. Detaylı oalrak anlatılmaması halinde dilekçeniz geçerli olmayabilir. İtiraz nedeni bulunmayanların itirazları kabul edilmeyecektir.

Turkcell cayma bedeline itiraz işlemleri için gerekli olan şartlar ise şunlardır,

 • Belirtilmiş olan taahhüt süresi sonrası tarafınıza cayma bedelinin yansıması halinde itiraz işlemi yapılmaktadır.
 • Mevcut olarak kullanmakta olduğunuz tarifenizden daha yüksek bir tarfeye geçmeniz halinde, eski tarife için cayma bedeli yansıtılması halinde itiraz edilmektedir.
 • Taahhüt sebebi ile gelen cayma bedeline itiraz etmek isteyenler için, taahhüt süresinin ne kadar kaldığına ve kullanmış olduğunuz paketin ücretine dikkat ederek itiraz işlemi yapmanız gerekmektedir.

Söz konusu işlemler için itiraz hakkı bulunmakta olup, kullanıcıların taahhüt süresi dolmadan taahhüt bozma işlemi yapmaları halinde ve mevcut tarifenin aşağısında bulunan tarifeye geçmeleri halinde verilen cayma bedeline itiraz hakları bulunmamaktadır.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Ödenir?

Turkcell kullanıcıları kullanmış oldukları taahhütlü paketlerinden cayma işlemi yapmaları halinde, ödemeleri gereken tutar taahhüt süreleri kapsamında değerlendirilerek işleme alınır. Kullanıcıların cayma bedeli için ödeme işlemleri ise, son faturanıza yansıtarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca bir işleme gerek kalmadan yalnızca fatura ödemeleriniz üzerinden cayma bedeli borcu ödenmektedir.

Cayma bedeli ödeme yöntemleri kapsamında,

 • Turkcell mağazalarına nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.
 • Müşterisi olunan bankanın mobil uygulaması üzerinden ödeme yapılmaktadır.
 • Turkcell Müşteri Temsilcisi ile görüşme sağlayarak kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.
 • ATM’ler üzerinden cayma bedeli nakit olarak ödenebilmektedir.

Turkcell Taahhüt Süresi Ne Kadar?

Turkcell hizmetleri kapsamında yer alan paketler için taahhüt süreleri, 12 ay ile 24 ay arasındadır. Taahütlü olarak kabul etmiş olduğunuz hizmetlerin ne kadar süresinin kaldığını öğrenmek için taahhüt başlama zamanı aboneliğin ilki olarak kabul edilir ve hesaplanır. Taahhüt süresinin ne kadar kaldığını öğrenmek isteyenler için izlenmesi gereken yollar şunlardır,

 • Turkcell Dijital Operatör uygulamasını kullanabilir,
 • Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilir,
 • Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı kapsamında Turkcell taahhütlü ceza sorgulama işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Ceza Süreçlerinizin Sonuçlarını Ücretsiz Olarak Sorgulayabilirsiniz.